PIRASTRO KorfkerRest® /NOVINKA/

 
Detail zboží
Detail zboží

Ramenní opěrky - Pirastro /NOVINKA/

Cena s DPH: 7 455 - 8 295 Kč

 

PIRASTRO KorfkerRest®

- nejlehčí ramenní opěrka na světě (32 g - housle, 40 g - viola)

- pohodlné a stabilní držení diky nastavitelnému materiálu (rezonanční javor)

- nastavitelná ve všech směrech, výšce, úhlu, sklonu, prohnutí

- dává plně vyniknout dynamice nástroje a jeho výrazovým možnostem

- použití materiálů, které netlumí rezonanci nástroje

- bohaté příslušenství pro dokonalé nastavení (ErgoPack)

 

PIRASTRO KorfkerRest® je patentovaným produktem vyvinutým společně s houslistou Berentem Korfkerem. Tato tvarovatelná a extrémně lehká opěrka je zhotovená z rezonančního javorového dřeva. Velmi tenké provedení korpusu vyniká pohodlností a umožňuje maximální využití zvukového potenciálu nástroje. Opěrka je osazena velmi lehkými gumovými nožkami. Hmotnost houslové opěrky je pouze 32 g, violové 40 g. Rozdíl mezi zvukem nástroje při použití opěrky KorfkerRest a standardních opěrek nebo podušek je zásadní.

 

Sada příslušenství dodávaná s každou opěrkou (ErgoPack) umožňuje další nastavení opěrky a prodloužení životnosti exponovaných dílů. Materiály a konstrukce ramenních opěrek mají značný vliv na rezonanci celého nástroje (Mnohé běžné ramenní opěrky mají hmnotnost až 200 gramů a jsou zhotoveny z velkého množství plastu, gumy a kovu)

 

Akustický systém houslí a všechny alikvótní tóny plně vyniknou při minimálním tlumení korpusu nástroje. Historicky rozšířené použití podbradku, ramenních opěrek a ramenních podušek tyto kmity značně tlumí. Jsou nicméně pro moderní styly houslové hry již nepostradatelné. Housle volně ležící na rameni a hra bez použití podbradků a opěrek je dnes typická již jen pro autentickou interpretaci staré hudby na tzv. "barokní" housle a jejich kopie. 

 

 


 

 

Proto Pirastro během mnohaletého testování různých materiálů, výrobních postupů a nastavení vyvinulo tuto jedinečnou opěrku, která spojuje komfort a stabilitu držení s maximální rezonancí nástroje. Použité materiály včetně laku jsou zvukově neutrální, nepohlcují a ani nevyvíjí nežádoucí vibrace. Vývoj probíhal ve spolupráci se specialisty z mnoha oborů. Každý z prototypů v jednotlivých fázích vývoje byl testován mnoha hráči na mnoha nástrojích a srovnáván se zvukem nástroje bez použití opěrky.

 

Nožky opěrky zajišťují kromě minimální hmotnosti opěrky i extrémně stabilní spojení s nástrojem. Úzké a protiskluzové provedení zabraňují posunu opěrky při hře. Styčná plocha mezi nožkou a hranou spodní desky nástroje je v největší možné míře minimalizována, aby tak co nejméně ovlivňovala zvuk nástroje. K výrobě nožek a ostatních nedřevěných částí je použit eloxovaný hliník, polyamid a kvalitní a velmi tenké pogumování. Tyto materiály zajišťují maximální modularitu a minimální tónové ztráty nástroje. Při výběru materiálů byl kromě minimální hmotnosti kladen i velký důraz na kvalitu, trvanlivost a minimální tlumení

 

Veškeré další informace a videonávody naleznete na produktové stránce Pirastro KorfkerRest

 

V případě zájmu o ramenní opěrku Pirastro KorfkerCradle® vám na požádání zašleme individuální cenovou nabídku.

 

 

Varianty zboží:

kód zbožínázev zbožímaloobchodní cena
PO700010 PIRASTRO KorfkerRest®
housle
7 455,00 Kč
PO700020 PIRASTRO KorfkerRest®
viola
8 295,00 Kč

Ceny jsou uvedeny vč. DPH 21% (kromě cen nástrojů nabízených v komisním prodeji).
Zboží lze objednat u členů Sdružení houslařských dílen a řezbářů, emailem, telefonicky nebo po registraci prostřednictvím eshopu.
Při nákupu v eshopu poskytujeme na vybraný sortiment hudebního příslušenství slevy. Ceny se slevou ze zobrazí po přihlášení.
Nabízíme i možnost velkoobchodního prodeje hudebního příslušenství (netýká se prodeje ručního nářadí). Podrobné informace naleznete zde.
Tento webový portál a objednávkový systém
provozuje společnost Pavel Celý s.r.o.
Kontakty (dotazy, připomínky, informace, objednávky):
email: pavel@cely.cz     tel.: +420 608 513 213
/ EUR

2022 Sdružení houslařských dílen a řezbářů / Pavel Celý s.r.o.